Nawigacja

 • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

  ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
  13.10.2022

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom oświaty życzymy zdrowia, pogody ducha, wytrwałości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, a także optymizmu i radości płynącej z codziennej pracy.

  Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola nr 20 im. Karlika i Karolinki w Tychach

 • DZIEŃ DRZEWA W PRZEDSZKOLU

  DZIEŃ DRZEWA W PRZEDSZKOLU
  07.10.2022

  Drodzy Rodzice!

  W poniedziałek 10.10.2022r. w naszym przedszkolu będziemy obchodzić DZIEŃ DRZEWA. Głównym celem tego święta jest zachęcanie dzieci i dorosłych do angażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W tym dniu dzieci będą brały udział w zajęciach poświęconych poznaniu środowisk przyrodniczych takich, jak: las i park. Wzbogacą wiedzę o nazwy różnych gatunków drzew, dowiedzą się, że sadząc drzewa tworzymy nie tylko zielony krajobraz, ale pomagamy zwierzętom i całej planecie. Nie zabraknie również wspólnych konkursów, tańca i śpiewu oraz zabaw ukazujących znaczenie drzew dla człowieka i przyrody.

  Serdecznie prosimy Rodziców o ubranie dzieci w tym dniu na zielono.

  Życzymy wszystkim miłych wrażeń!

 • FESTYN RODZINNY

  FESTYN RODZINNY
  04.10.2022

  Drodzy Rodzice!

  Serdecznie zapraszamy całą naszą przedszkolną społeczność na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się w dniu 7.10.2022r. ( piątek) w godz. od 16.00 do 18.00 na boisku szkolnym. W programie m. in.: grill z kiełbaskami, kawiarenka, zabawy sportowe, kącik artystyczny, fotobudka. Świetna zabawa gwarantowana!

  Życzymy wszystkim miłych wrażeń!

 • ZAJĘCIA TANECZNE - DANCELANDIA

  ZAJĘCIA TANECZNE - DANCELANDIA
  03.10.2022

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że zajęcia taneczne dla dzieci DANCELANDIA będą odbywały się w każdy poniedziałek w godz. od 15.10 do godz. 15.55.

 • ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU

  ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU
  02.10.2022

  Drodzy Rodzice!

  W dniu 6.10.2022r. ( czwartek) w godzinach przedpołudniowych nasze przedszkole bedzie gościć profesjonalnego ILUZJONISTĘ, który przeniesie nasze przedszkolaki w świat magii, dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Więcej informacji u wychowawców.

  Życzymy dzieciom niezapomnianych wrażeń!

 • SESJA ZDJĘCIOWA

  SESJA ZDJĘCIOWA
  26.09.2022

  Drodzy Rodzice!

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 13.10.2022r. ( czwartek) w naszym przedszkolu odbędzie się KALENDARZOWA SESJA ZDJĘCIOWA. Serdecznie prosimy o odświętny ubiór dzieci.

 • POWITANIE JESIENI

  POWITANIE JESIENI
  21.09.2022

  Drodzy Rodzice!

  23.09.2022r. ( piątek) w naszym przedszkolu będziemy świętować PIERWSZY DZIEŃ JESIENI. Dzieci będą witały PANIĄ JESIEŃ uczestnicząc we wspólnych zabawach, tańcach i śpiewach. Nie zabraknie też miłych niespodzianek. W ten wyjątkowy dzień prosimy, aby w miarę możliwości, ubrać dzieci w jesienne barwy:

  " GOŁĄBKI" - na zielono
  " JASKÓLINKI"  - na pomarańczowo
  " KUKAWECZKI" - na brązowo
  " SZCZYGLIKI"  i " SZPOCZKI" - na żółto
  " ORLIKI" - na czerwono

  Życzymy wszystkim udanej zabawy i miłych wrażeń!

 • ZAJĘCIA POKAZOWE " DRUŻYNY KANGURA"

  ZAJĘCIA POKAZOWE " DRUŻYNY KANGURA"
  19.09.2022

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że w dniu 21.09.2022r. ( środa) w godzinach przedpołudniowych nasze przedszkolaki będą uczestniczyły w pokazowych zajęciach sportowych z " DRUŻYNĄ KANGURA".

 • ZAJĘCIA NA BASENIE

  ZAJĘCIA NA BASENIE
  19.09.2022

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że pierwszy wyjazd na basen z KLUBEM ZDROWIE odbędzie się w dniu 23.09.2022r. ( piątek). Wyjazd z przedszkola o godz. 15.00. Zajęcia na basenie trwają od godz.15.30 do godz. 16.15. Odbiór dzieci z basenu od godz. 16.15. Na basen dziecko powinno zabrać: strój kąpielowy / kąpielówki, klapki, mydełko, czepek, dziewczynki czepek silikonowy, szczotkę do włosów oraz suszarkę.

  KLUB ZDROWIE - tel. kontaktowy 32 327 77 10, 790477710

 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
  16.09.2022

  Drodzy Rodzice!

  We wtorek 20.09.2022r. w naszym przedszkolu będziemy obchodzić DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Dzieci będą świętowały w swoich grupach, uczestnicząc we wspólnych zabawach, tańcach i konkursach. Nie zabraknie też miłych niespodzianek.

  Życzymy wszystkim udanej zabawy i miłych wrażeń!

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI
  31.08.2022

  Drodzy Państwo!

  Serdecznie zapraszamy na Zebranie Rodziców, poświęcone organizacji pracy przedszkola w nowym roku szkolnym 2022/2023, które odbędzie się 5 września 2022r. ( poniedziałek) o godz. 17.00.

 • WITAMY PO WAKACJACH!!!

  WITAMY PO WAKACJACH!!!
  29.08.2022

   " Popatrz na niebo - słoneczko świeci,  a do przedszkola wracają dzieci.
    Koniec wakacji, witaj przedszkole, 
  dzisiaj humory mamy wesołe!"

  Wakacje dobiegają końca i przyszedł czas powrotu do przedszkola! Wraz z nowym rokiem szkolnym część naszych przedszkolaków awansuje do starszych grup, aby tam po wakacjach przywitać się ze swoimi długo niewidzianymi kolegami, koleżankami i Paniami. Szczególnie ciepło witamy nasze Maluszki, które po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola. Życzymy Wam szybkiej adaptacji mając nadzieję, że wkrótce za drzwiami będzie słychać tylko śmiech i wesołą zabawę. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy, aby ten rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, radości z nauki, beztroskiej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha! Rodzicom zaś życzymy, aby Wasze dzieci każdego dnia zaskakiwały Was nowymi osiągnięciami i sukcesami.

  Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola nr 20 im. Karlika i Karolinki w Tychach

 • Dni adaptacyjne dla dzieci 3-letnich

  Dni adaptacyjne dla dzieci 3-letnich


  Drodzy Rodzice!

  W dniach od 29.08.2022r. do 31.08.2022r. w godz. 9.30 - 11.00 w naszym przedszkolu odbędą się zajęcia adaptacyjne dla dzieci 3-letnich – grupa „Jaskólinki” (rocznik 2019).

  W dniu 31.08.2022r. w godz. od 9.00 do 10.30 zapraszamy na zajęcia adaptacyjne dzieci z rocznika 2018 i 2017, które po raz pierwszy przyjdą do naszego przedszkola.

  Ze względów organizacyjnych na zajęcia zapraszamy tylko jednego z rodziców (opiekunów).

  Prosimy o przyniesienie ze sobą obuwia zmiennego zarówno dla dziecka jak i dla rodzica/ opiekuna.

  Do przedszkola (od września) należy przygotować dziecku:

  • duże opakowanie chusteczek higienicznych do samodzielnego wyciągania
  • opakowanie chusteczek nawilżających  
  • papcie pełne na gumowych podeszwach (nie klapki!)
  • ubrania na zmianę, bielizna - spakowane do podpisanego woreczka

  Więcej informacji uzyskają Państwo na zebraniach zorganizowanych na początku września.

  Informacje na temat "Jak przygotować dziecko do przedszkola" znajdują się w zakładce "Kącik dla rodzica". Zachęcamy rodziców do zapoznania się z nimi.

 • WAKACYJNE ŻYCZENIA

  WAKACYJNE ŻYCZENIA
  29.06.2022

  Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki!

  Dziękując za cały rok szkolny pełen zaangażowania i wyzwań,
  życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych przygód, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola:) Do zobaczenia we wrześniu!!!

  Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola nr 20 im. Karlika i Karolinki w Tychach

  Informacje na temat bezpiecznego wypoczynku:

  poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_-_lato_2022(1).pdf
  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2
  https://katowice.policja.gov.pl/k14/prewencja/jak-unikac-zagrozen/bezpieczne-wakacje/37283,Bezpieczne-wakacje.html

 • PODZIĘKOWANIE

  PODZIĘKOWANIE
  29.06.2022

  Dyrekcja oraz personel przedszkola składają serdeczne podziękowania Drogim Rodzicom za zaangażowanie w życie placówki i działania wspierające nas w codziennej pracy. Dziękujemy za każde miłe słowo, uśmiech i życzliwość.

 • WAŻNA INFORMACJA

  WAŻNA INFORMACJA
  27.06.2022

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że zebranie podsumowujące pracę wychowawczo - dydaktyczną w roku szkolnym 2021/2022 w grupie " SZPOCZKI"  29.06.2022r. ( środa) zostaje odwołane.

   

 • ZAJĘCIA DRUŻYNY KANGURA W WAKACJE

  ZAJĘCIA DRUŻYNY KANGURA W WAKACJE
  26.06.2022

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że 21 czerwca 2022r.  ruszyły zapisy online do Wakacyjnego Programu Zajęć Drużyny Kangura od PRZEDSZKOLIADA.PL. Jednocześnie informujemy, że aktualna umowa wygasa 30.06.

  Zapraszamy chętnych Rodziców do zapisywania dzieci poprzez formularz umieszczony na stronie www.przedszkoliada.pl/zapisy, klikając na baner „DRUŻYNA KANGURA Wakacyjny Program Zajęć".

  W formularzu, proszę zadeklarować miesiąc, w którym dziecko będzie uczestniczyć w zajęciach.

  Po prawidłowym wysłaniu wniosku, na wprowadzony adres mailowy, otrzymają Państwo automatyczną wiadomość, potwierdzającą wysłanie formularza. 

  Zajęcia w ramach Wakacyjnego Programu Zajęć Drużyny Kangura od PRZEDSZKOLIADA.PL, będą odbywać się raz w tygodniu w lipcu.

  Opłata miesięczna za zajęcia wynosi 44 zł. 

 • ŻYCZENIA Z OKAZJI " DNIA OJCA"

  ŻYCZENIA Z OKAZJI " DNIA OJCA"
  21.06.2022

  Drodzy Tatusiowie!

  Z okazji " DNIA OJCA" składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia, sukcesów zawodowych i osobistych oraz wiele radości ze swoich pociech. Niech Wasze dzieci będą zawsze dla Was wsparciem i powodem do dumy. Bądźcie dla nich bohaterami, zawsze służcie im pomocą, radą, wsparciem i miłości mocą.
  Życzymy Wam wszystkiego najlepszego!!!

  Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola nr 20 im. Karlika i Karolinki w Tychach

 • SEANS EDUKACYJNY " ZACZAROWANY GLOBUS"

  SEANS EDUKACYJNY " ZACZAROWANY GLOBUS"

  Drodzy Rodzice!

  W dniu 13.06.2022r. ( poniedziałek) w godzinach przedpołudniowych nasze przedszkolaki bedą uczestniczyły w seansie edukacyjnym w kopule audiowizualnej, przygotowanym przez TEATR BLASZANY BĘBENEK pt. " Zaczarowany Globus". To jedyne w swoim rodzaju urządzenie, w którym dzieci przeżyją wyjątkowe chwile poprzez użycie najnowocześniejszych technik animacyjnych. Filmy zawierają elementy edukacyjne tak, aby nasze przedszkolaki mogły poznać jak funkcjonuje Ziemia. Podczas seansu dzieci otoczone będą animacjami oraz dźwiękiem co sprawi, że poczują się jak w kinie. 

  Życzymy wszystkim niezapomnianych wrażeń!

 • SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

  SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM
  04.06.2022

  Drodzy Rodzice!

  W dniu 8.06.2022r. ( środa) w godzinach od 12:45 do 14:45 w naszej placówce będziemy gościć Panią psycholog mgr Annę Kożdoń-Spyrę. W tym czasie będą mieli Państwo możliwość otrzymania porady psychologicznej. Chętnych Rodziców serdecznie zapraszamy na konsultacje.

  W dniu 9.06.2022r. ( czwartek) o godz.16.00 zapraszamy Rodziców przyszłych " maluszków" na prelekcję " Jak przygotować dziecko do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej?".

strona:

Kontakt

 • Przedszkole nr 20 im. Karlika i Karolinki w Tychach
  43-100 Tychy, ul. Katowicka 102A
 • 32 219 80 02; 793 817 858